FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Pytania ogólne
Serwer to Twój komputer w Internecie. To możliwość swobodnego zadządzania zasobami i dzielnia na poszczególne funkcje. Serwer pozwala na utrzymanie firmowej strony www, kont mailowych, baz danych, obsługę domen, przechowanie plików, kopii zapasowej plików, obsługę forów internetowych, blogów.
Serwery Mevspace to niezawodny sprzęt, na stałe podłączony do Internetu, działający 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Serwery Mevspace gwarantują bezpieczeństwo, weryfikują tożsamość poprzez logowanie. Dodatkowo, oferujemy stałą pomocą specjalistów w dziedzinie IT.
Hosting polega na udostępnieniu określonego miejsca na serwerze. Przestrzeń może być dowolnie wykorzystana np: do obsługi poczty elektronicznej, obsługę domen dla stron www itp. Hosting Mevspace umożliwia przechowywanie dużej ilości plików, stron www, aplikacji internetowych, czy rozległych baz danych.
Tak, biuro pomocy Mevspace to profesjonalne wsparcie techniczne, dostępne 24 godziny 7 dni w tygodniu. Nasi specjaliści gwarantują szybką i sprawną pomoc (maksymalny czas odpowiedzi to 24h robocze), świadczymy wsparcie techniczne we wszelkich aspektach dotyczących oferowanych przez nas usług. Nasze serwerownie zlokalizowane są w Warszawie, dzięki temu nasi eksperci mają niemal natychmiastowy dostęp do serwerów, co daje pewność szybkiej reakcji na ewentualne awarie. Wsparcie technicznie Mevspace to pewność bezpieczeństwa Twoich danych non stop. - Dodatkowo Mevspace świadczy usługę kompleksowej administracji infrastruktury IT.
Napisz do naszego Biura Obsługi, a nasi specjalisci zrobią to za Ciebie - gratis! admin@skynode.pl
Serwerownie
Dysponujemy dwiema profesjonalnymi serwerowniami, zapewniającymi najwyższą jakość usług, bezpieczeństwo oraz odpowiednie parametry techniczne. Bezpieczne centrum danych Mevspace. Infrastruktura technologiczna naszych serwerowni sprawia, że ryzyko awarii jest znikome, dzięki systematycznie wykonywanym testom i przeglądom technicznym nasz sprzęt działa niezawodne. Nasze serwerownie są profesjonalnie zabezpieczone, wyposażone w awaryjne systemy zasilania, zapasowe łącza, system wczesnego ostrzegania i błyskawicznego informowania personelu technicznego o awariach. Ze względów bezpieczeństwa dostęp do serwerowni mają tylko upoważnieni administratorzy. Nad niezawodnością naszych usług czuwa grupa szybkiego reagowania, która 24/7 dba o bezpieczeństwo i sprawne działanie serwerów. Mevspace Skynode to optymalne środowisko dla Twoich serwerów.
Dwie niezależne serwerownie Mevspace znajdują się w Warszawie w odległości ok. 6 km od siebie, współtworzą warszawską sieć światłowodową.
VPS
VPS, czyli (virtual private server), to niezależna przestrzeń na serwerze wirtualizacyjnym. VPS Mevspace umożliwia dowolne określenie zasobów, które w pełni odpowiedzą na indywidualne potrzeby. VPS Mevspace to ekonomiczna ścieżka rozpoczęcia eksploracji możliwości zawartych w ofercie Mevspace.
Serwer VPS Mevspace to idealne rozwiązanie dla użytkowników indywidualnych, małych i średnich firm. Wirtualny serwer prywatny sprawdzi się także jako baza dla profesjonalnego, komercyjnego bloga czy wortalu.
Wirtualny serwer jest także odpowiedni dla firm internetowych. Zaliczają się do nich sklepy internetowe, czy fora branżowe.
VPS Mevspace jest idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw, które szukają bezpiecznego i wydajnego środowiska do testowania nowych aplikacji webowych oraz usług w rozsądnej cenie.
VPS Mevspace to:
- gwarantowana moc obliczeniowa,
- nielimitowany transfer danych,
- elastyczność aplikacji,
- niezależność od innych użytkowników.
Panel zarządzający Mevspace służy do zarządzania Twoimi serwerami. Umożliwia indywidualny wybór systemu operacyjnego, dostosowanie parametrów, wykonywanie kopii zapasowych. VPS Mevspace pozwala na swobodne dzielenie udostępnionej przestrzeni, zawsze przy transferze pozbawionym wszelkich limitów.
Aktywacja serwera dokonuje się automatycznie do 24 godzin od daty zaksięgowania należności. Status aktywacji serwera dostępny jest po zalogowaniu się na konto w panelu użytkownika.
Na stronie możesz łatwo i szybko zamówić serwer VPS Mevspace. Wszystkie parametry możesz dowolnie skonfigurować. Jeżeli potrzebujesz wsparcia skontaktuj się z nami na admin@skynode.pl a pomożemy Ci dobrać parametry.
Tak, serwery Mevspace, stanadardowo wyposażone są w 1 adres IPv4, dodatkowo można dokupić dowolną ilość adresów. W tym celu prosimy o kontakt z naszym Biurem: telefonicznie +48 22 100 32 48 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej admin@skynode.pl
Tak, oferta Mevspace jest elastyczna, w pełni dostosowana do potrzeb klienta. W każdej chwili istnieje możliwość zmiany parametrów serwera. W tym celu należy skontakować się naszym Biurem: telefonicznie +48 22 100 32 48 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej admin@skynode.pl
W trosce o najwyższą jakość obsługi, bezpieczeństwo danych i treści zamieszczonych na serwerach VPS Mevspace są one okresowo kopiowane do chronionych kopii zapasowych
Tak, serwery VPS Mevspace dają taką możliwość, tego rodzaju działalność jest dopuszczalna.
Oczywiście. Istnieje możliwość skorzystania z dodatkowych usług Mevspace takich jak kolokacja, CDN, administracja, backup.
Serwery dedykowane
Serwer dedykowany Mevspace, to wydzielony komputer fizyczny w całości oddany do Twojej dyspozycji. Wszystkie parametry moga zostać elastycznie zdefiniowane. Jesteśmy w stanie złożyć maszynę specjalnie dla Ciebie, jeśli żadna z domyślnych propozycji nie jest dla Ciebie odpowiednia!
Serwery dedykowane Mevspace, to idealne rozwiązanie dla profesjonalistów, firm oferujących usługi internetowe – obsługujących pocztę, serwery, strony www. Dzięki wprowadzeniu usługi nielimitowanego transferu danych, serwery dedykowane Mevspace, będą także odpowiednie dla firm obsługujących: radia internetowe, TV internetowe, fora, lub inne wymagające aplikacje, dla których zasoby serwerów VPS są niewystarczające.
Tak, Mevspace udostępnia dodatkową przestrzeń dyskową do każdego zakupionego serwera, na której można samodzielnie wykonać kopię zapasową. Mevspace udostępnia w panelu zarządzającym narzędzia do wykonania migawki aktualnego stanu Twojego serwera oraz przywracania. Ponadto istnieje możliwość skorzystania z usługi dodatkowej – indywidualnego backupu danych.
Serwer dedykowany można zrestartować za pośrednictwem panelu zarządzającego Mevspace po wskazaniu serwera, na którym można sprawdzić stan zasilania oraz wykonać operację wyłączenia/włączenia zasilania lub twardego restartu.
W panelu zarządzającym serwera dedykowanego Mevspace użytkownik ma możliwość sprawdzenia stanu zasilania, jego zmiany, twardego restartu. Jeżeli użytkownik zakupił dodatkowe wyposażenie może dodatkowo skorzystać z usługi KVM.
Tak. Serwery Mevspace standardowo wyposażone są w 1 adres IPv4. Dodatkowo można dokupić dowolną ilość adresów. W tym celu prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi: admin@skynode.pl +48 22 100 32 48
Tak, oferta Mevspace jest elastyczna w szerokim zakresie. W każdej chwili istnieje możliwość zmiany parametrów serwera. W tym celu należy skontakować się naszym biurem obsługi. admin@skynode.pl +48 22 100 32 48
Faktury i płatności
Faktura elektroniczna jest dostępna w Panelu Klienta w zakłdce Faktury.
Należy w tym celu skorzystać z wyboru formy płatności PayPal dostępnej na liście na fakturze proforma lub bezpośrednio podczas składania zamówienia.
W tym celu, należy zalogować się do Panelu Klienta i zaznaczyć opcję “edytuj dane”, następnie zmianę należy zapisać.
Każdej ze stron przysługuje prawo do wypowiedzenia umowy z wyprzedzeniem wynoszącym co najmniej 30 dni. Jeśli wypowiedzenie wystąpiło ze strony Meverywhere jako skutek zmiany regulaminu, użytkownikowi przysluguje zwrot opłaty abonamentowej w wysokości proporcjonalnej do okresu, przez który usługa nie będzie świadczona. Opłata instalacyjna nie podlega zwrotowi.
Okres rozliczeniowy wynosi odpowiednio: miesiąc, kwartał, pół roku lub rok.
W tym celu należy zalogować się do Panelu Klienta, gdzie w zakładce Faktury znajdują się elektroniczne wersje Twoich faktur, które można pobrać.
Ważność serwera jest automatycznie przedłużana po opłaceniu faktury proforma z panelu płatności elektronicznych. Aternatywnie ważność serwera można przedłużyć automatycznie po dokonaniu przelewu na konto 41 1090 1870 0000 0001 1950 5122, gdzie w tytule wpisano nazwę hosta lub nr klienta lub po opłaceniu faktury proforma z płatności elektronicznych.
W tej sytuacji zalecamy skorzystanie z opcji “nie pamietam hasła”, system wyśle na podany przez Ciebie przy rejestracji adres mailowy link pozwalający na ustawienie nowego hasła.
Backup
Backup Mevspace to usługa polegająca na udostępnieniu dowolnie określonej przestrzeni przeznaczonej do przechowywania kopii zapasowej danych. Usługa ta polega na wydzieleniu na naszych serwerach storage przestrzeni przeznaczonej na kopię zapasową Twoich danych. Dostęp do danych jest możliwy za pomocą następujących protokołów: ftp, sftp, rsync. Ty wybierasz częstotliwość archiwizacji oraz ile kopii danych chcesz przechowywać. Nasi administratorzy pomogą Ci w uruchomieniu i zautomatyzowaniu procesu backupu.
CDN
To innowacyjna usługa przeznaczona do sprawnego i szybkiego udostępnia danych np. treści multimedialnych dla szerokiego grona odbiorców. System CDN Mevspace równomiernie rozmieszcza części danych, eliminując przeciążanie łącz spowalniających ładowanie stron www.
Administracja Mevspace
Administracja Mevspace to innowacyjnych system usług dla biznesu, wykorzystujący nowe technologie, zaawansowane rozwiązania i specjalistyczną wymianę wiedzy know-how. Administracja Mevspace, to usługa polegająca na przeniesieniu części zadań IT na naszych profesjonalnych administratorów. Wartość dodana usługi to: obniżenie kosztów utrzymania infrastruktury informatycznej w firmie, kompleksowa obsługa sprzętu, jak również zarządzania IT, współpraca z najwyższej klasy specjalistami.
Administratorzy Mevspace to profesjonaliści wyspecjalizowani w konkretnych działaniach. Obok referencji mają odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie oraz wypracowaną metodologię działań. Administratorzy Mevspace to gwarancja bezpieczeństwa, wysokiej jakości usług przy indywidualnym, kompleksowym podejściu do wykonywanych działałań. Nasi specjaliści to: wiedza, pasja, doświadczenie.
Kolokacja
Kolokacja Mevspace polega na umieszczeniu Twojego serwera w naszych serwerowniach. Rozwiązanie to zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, dostępności i niezawodności, bez konieczności inwestowania we własną serwerownię oraz kosztowną infrastrukturę.
Tak, nasze serwerownie są zabezpieczone przed niepowołanym dostępem przez systemy antywłamaniowe. Serwerownia jest stale monitorowana. Dostęp do serwerowni mają tylko nasi administratorzy. Ponadto serwery w naszej serwerowni są zabezpieczone przed awariami zasilania.
Nie, ze względów bezpieczeństwa bezpośredni dostęp do serwerowni mają tylko oddelegowani administratorzy.

Program Partnerski Mevspace

Ta strona używa cookies. Kliknij "Zgadzam się", jeśli akceptujesz politykę prywatności lub "Polityka prywatności" jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji.

Polityka prywatności Zgadzam się